Створення бренду
Створення бренду Тернопіль необхідно з ряду причин, починаючи від найвищих — поліпшити імідж, підвищити авторитетність, закінчуючи самими приземленими — заробити більше грошей. Підвищення прибутку тут здійснюється не тільки за рахунок якісного поліпшення ряду критеріїв, але й через те, що сам по собі бренд теж коштує грошей. Яким чином формується ланцюжок створення доданої вартості бренду — ми зараз обговоримо.
Для початку, розберемося у фінансовій особливості бренду. Крім унікальності ідеї, цінності та оригінальності, бренд визначає таке явище як створення доданої вартості свого товару. Розглянемо основні ознаки:
Брендований товар завжди дорожче. Різниця між «простим» продуктом і брендованим виливається зазвичай у 10-30% цінової накрутки.
Товар з брендом здатний завоювати увагу більшої аудиторії, а значить, і частка постійних споживачів у бренда вище (в середньому на 40%).
Попит на продукт відомого бренду зростає в кілька разів інтенсивніше, ніж на аналогічний продукт без лояльного імені.
Виробник брендованої продукції переважно виграє у виборі умов просування свого товару на ринку серед незалежних дистриб’юторів, тому завжди здатний заробити на одному квадратному метрі торгової площі більше.
Існування бренду приречене, якщо він не здатний виконати всі ці умови. Створення доданої вартості компанії має відбуватися апріорі, як тільки бренд почне свою ефективну роботу по зростанню прибутку. Навіть той факт, що вартість торгової марки (ТМ) дорівнює витратам на її реєстрацію і юридичні операції, вже говорить нам, що бренд приносить мільйони американських доларів.
Як це пояснюється.
Кожен задоволений клієнт підвищує рівень чистого грошового потоку фірми. Один клієнт здатний принести компанії до 8-ми% зростання. Економічно це означає, що на кожну тисячу доларів активів, кожне підвищення рівня задоволеності своїх клієнтів всього на один пункт, несе за собою додатковий грошовий приріст майже на 8 $ на рік. Особливо красиво це виглядає на прикладах компаній-мілліардніках із середнім доходом в 55 млрд. Таким чином подібна компанія здатна підвищити свої активи приблизно на 40 млн. В кожний наступний рік. Тепер ми бачимо, що така звична в маркетингу річ як задоволеність аудиторії провокує головний ресурс подальшого життя бренду — створення доданої вартості, що повинно відбуватися регулярно.
Ланцюжок створення доданої вартості: умови і доводи
Процес формування ланцюжка має безліч критеріїв, пов’язаних з неминучою прибутком, і утворює собою цілу стратегію, по якій і має спрацьовувати створення доданої вартості бренду.
Першим таким критерієм стане унікальна вартість продукції. Тут спочатку важливо врахувати можливості конкурентів, адже саме з ними повинні порівнюватися цифри. Якщо ви зможете запропонувати своїй аудиторії особливу вартість — ви виграєте перший бій на поле конкуренції. Ланцюжок створення доданої вартості повинна забезпечувати ваше виключне пропозицію вартості товару. Якщо запропонована вартість може бути реалізована без застосування адаптації ланцюжка понад-вартості, конкурентна стратегія може вважатися провалену.
Тут головне зрозуміти, що створення доданої вартості бренду є найважливішим критерієм його поняття як бренду в принципі, і цей процес не може бути можливий без працюючої економічної стратегії. У випадку, коли всі конкуруючі між собою компанії з аналогічним товаром почнуть виробляти і просувати його однаково, суть конкуренції як такої зникне.
Головною умовою, що забезпечує життя ланцюжка на додану вартість, є те саме унікальне пропозиція вартості. Воно орієнтоване безпосередньо на самого споживача і має відображати дійсний ринковий попит. Пропозиція вартості повинно сповна обґрунтовувати рішення, які призвели до установки саме цієї вартості, а не інший. Визначити вірність цього твердження по відношенню до конкретної компанії допоможуть кілька запитань:
1. На яких клієнтів орієнтований товар?
2. Які потреби цей товар має намір задовольнити?
3. Яка ціна буде одночасно і привабливою для аудиторії, і прийнятною для компанії за умови стратегічної прибутку останньою?
Ланцюжок створення доданої вартості повинна повністю відображати операції, передбачувані стратегією. Стратегія, в свою чергу, зобов’язана інтегрувати попит і пропозицію, злити їх в одну діючу ядро. Само собою, побудова стратегії неможливо без урахування основних критеріїв створення бренду (індивідуальність, задоволення потреби клієнта, фірмовий стиль тернопіль і т.д.). Але не можна так само упускати адаптацію ланцюжка створення вартості, хоч цей елемент і немає очевидний, як інші. Логіка проста: індивідуальне, персоніфіковане — якщо хочете — пропозиція вартості не зможе обернутися в ефективну стратегію, поки не буде опрацьований весь комплекс подальших дій, які, власне, і виведуть компанію з «тіні» ідентичних товарів і пропозицій. У цьому випадку розуміння потреб аудиторії більше, ніж необхідно, але і його буде недостатньо без запуску певних дій. Навіть — комплексу дій, які геть відрізняються від того, чим орудують конкуренти, і відображають цілеспрямовану стратегію. Ланцюжок створення доданої вартості не може суперечити унікальній пропозиції вартості брендованої продукції. У цьому полягає як суть створення доданої вартості, так і суть створення та існування самого бренду.